Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości do 50 procent wartości zabiegu kastracji lub sterylizacji psów i kotów.

Właściciel zwierzęcia ubiegający się o dofinansowanie powinien zgłosić się z dowodem osobistym, a w przypadku posiadaczy psów dodatkowo okazać się dowodem uiszczenia opłaty od posiadania psa lub dokumentem potwierdzającym zwolnienie z takiej opłaty i posiadać wiedzę o jego wadze.

Talony na zabiegi dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy pokój nr 8 w godzinach pracy Urzędu (tj. w poniedziałek w godz. 8.00 - 16.00 i od wtorku do piątku w godz. 7.00 -15.00) do wyczerpania środków finansowych w kwocie 8 000,00 zł.

W ciągu roku można ubiegać się o dofinansowanie do wykonania jednego zabiegu.

Zabiegi sterylizacji i kastracji wykonywane będą w Gabinecie Weterynaryjnym AVI-MED z siedzibą ul. Złota 5, 28-100 Busko-Zdrój.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju pokój nr 8 lub telefonicznie pod numerem 41 370 52 25.