Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

aktywni obywatele

10 lutego ruszył konkurs dotacyjny, w którym o środki mogą ubiegać się m.in. fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne czy koła gospodyń wiejskich. Budżet nowego programu dla organizacji społecznych Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy wynosi 30 milionów euro. Dotacje będą przyznawane na działania w trzech obszarach: aktywność obywatelska, prawa człowieka i równe traktowanie oraz wzmacnianie grup narażonych na wykluczenie.

4 marca w Instytucie Dizajnu w Kielcach przy ul. Zamkowej 3 (godz. 10.00-14.00) odbędzie się spotkanie informacyjne nt. Programu.

Organizatorzy opowiedzą o założeniach Programu i pierwszego konkursu dotacyjnego, a także o wyzwaniach związanych z obszarami wsparcia.

Przedstawią inspirujące przykłady działań i odpowiedzą na pytania.

Część spotkania będzie miała charakter warsztatowy. Przedstawiciele organizacji społecznych będą mogli popracować nad wstępnymi pomysłami na projekty.

W spotkaniu mogą wziąć udział większe i mniejsze organizacje (z minimum rocznym stażem działania) zarówno ze świętokrzyskiego jak i sąsiednich województw. Zgłaszać się można poprzez wypełnienie formularza na stronie
https://crm.batory.org.pl/sites/all/modules/civicrm/extern/url.php?u=7267&qid=480820 do 26 lutego.

Organizatorami spotkania są Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", Fundacja im. Stefana Batorego we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy jest finansowany ze środków pomocowych z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Fundusze EOG). To bezzwrotna pomoc przyznawana przez Norwegię, Islandię i
Liechtenstein nowym członkom UE. Operatorem Funduszu Krajowego w Polsce jest konsorcjum trzech organizacji - Fundacja im. Stefana Batorego (lider), Fundacja Pracowania Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" oraz Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich.

Aktualizacja

Nowy termin składania wniosków!!!

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce wnioski można składać do 15 kwietnia 2020r.

Informacji organizacyjnych dotyczących spotkania w Kielcach udziela:

Maciej Ziernik (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 41 362 14 12).

W sprawach dotyczących samego programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy i założeń spotkania prosimy o kontakt z Marią Jagaciak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 100 55 94).

Więcej informacji o programie Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy: www.aktywniobywatele.org.pl 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Pietrzak-Kirkiewicz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 536 02 43, kom. 796 332 191