Dnia 28.04.2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz w domach i miejscach pracy części uczestników odbyły się zdalne warsztaty dotyczące Programu „ROZWÓJ LOKALNY” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

W zdalnych warsztatach, prowadzonych za pomocą aplikacji Microsoft Teams wzięło udział 13 osób w tym doradcy Związku Miast Polskich, przedstawiciele władz i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz jego jednostek a także lokalni liderzy, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń oraz uzdrowiska.

Celem warsztatów było dokonanie oceny konkurencyjności Buska-Zdroju poprzez określenie najważniejszych zasobów miasta: możliwości wykorzystania zasobów dla generowania produktów lokalnych oraz unikalność zasobów.

Określono również produkty Buska-Zdroju w tym wartość dodaną dla lokalnej społeczności oraz potencjał i perspektywy rozwoju produktów. Określono także kluczowe czynniki rozwoju Buska-Zdroju. Stworzony został profil miasta, porównany z miastami podobnymi. Na tej podstawie została sporządzona analiza SWOT Buska-Zdroju.

W kolejnych zaplanowanych już warsztatach wezmą udział doradcy ZMP, którzy posiadają doświadczenie w pracy z miastami uzdrowiskowymi, znają ich problemy, potrzeby.

praca online