Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

W ramach uczestnictwa w Programie „ROZWÓJ LOKALNY” finansowanym z Funduszy norweskich, Busko-Zdrój opracowuje plany rozwoju na kolejne lata.

W ramach diagnozy sytuacji społeczno-gospodarczej miasta zostały przeprowadzone liczne badania, rozmowy i analizy, m.in. badania ankietowe młodzieży z klas VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich a także przedsiębiorców.

Odbyły się badania fokusowe: liderów samorządowych oraz liderów lokalnych, wśród których znaleźli się mi.in. przedstawiciele biznesu, polityki, duchowieństwa oraz lokalnych organizacji pozarządowych. Odbyło się również spotkanie z ekspertem strategicznym Związku Miast Polskich.

Z działaniami jakie zostały podjęte można zapoznać się na stronie Urzędu Miasta i Gminy pod linkiem: https://www.umig.busko.pl/dzialania-gminy/fundusze-norweskie-i-fundusze-eog.html

Dodatkowo w odniesieniu do wymogów przygotowania Programu Rozwoju Lokalnego i Programu Rozwoju Instytucjonalnego dotyczących szerokiej partycypacji społecznej oraz ze względu na zaistniałą sytuację związaną z wprowadzeniem na terenie całego kraju środków zapobiegawczych rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, w tym braku możliwości bezpośredniego kontaktu, odbywają się zdalne seminaria i warsztaty dotyczące kierunków rozwoju miasta. Ponadto w celu włączenia społeczności lokalnej do wspólnych działań projektowanych zwróciliśmy się w miesiącu marcu 2020 r. do mieszkańców, przedsiębiorców, lokalnych liderów o włączenie się do prac i wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA POMYSŁU.

W miesiącu kwietniu br. wpłynęło 36 bardzo interesujących pomysłów na Busko. Przedstawione propozycje, po ich weryfikacji i akceptacji na późniejszym etapie prac, mają szansę zostać włączone do projektu.

W pracach nad przygotowaniem Kompletnej Propozycji Projektu oraz załączników do niej wykorzystywane są narzędzia analityczne Związku Miast Polskich zawierające m.in. unikatowe dane demograficzne, społeczne, gospodarcze.

https://www.systemanaliz.pl/monitor-rozowju-lokalnego

https://monitor.miasta.pl

Zachęcamy do zapoznania się z postępem prac, skorzystania z narzędzi analizy danych i podzielenia się własnymi wnioskami/uwagami, dotyczącymi rozwoju miasta na kolejne lata (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 0413705223).