KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ
TRENING SYSTEMU ALARMOWANIA LUDNOŚCI

Informuje się mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój, że w związku z Zarządzeniem Nr 58/2020 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 15 czerwca 2020 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa świętokrzyskiego treningu systemu alarmowania ludności, w dniu 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony trening alarmowy wczesnego ostrzegania.

Celem treningu jest doskonalenie działania systemu alarmowania ludności oraz praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych, który jednocześnie będzie upamiętnieniem 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Podczas treningu uruchomione zostaną syreny alarmowe w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz w jednostkach OSP na terenie gminy i za ich pośrednictwem nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
Waldemar Sikora