Grafika symbolizująca listę zadań - pobrano z Pixabay699 tysięcy zł przeznaczyła Gmina Busko-Zdrój na wsparcie zadań publicznych, które zostaną zrealizowane przez organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty na rzecz mieszkańców gminy w 2022 r. Do 27 grudnia mogą one składać oferty na realizację 5 zadań priorytetowych określonych w Rocznym programie współpracy oraz 5 zadań dodatkowych w następujących sferach ustawowych: ochrona i promocja zdrowia, sport, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, działania na rzecz dzieci i młodzieży, działania na rzecz osób w wieku emerytalnym oraz ochrona zwierząt. W ramach ogłoszonego konkursu przewiduje się udzielenie wsparcia finansowego dla ok. 18 organizacji.

Szczegółowe warunki konkursu, a także pozostałe dokumenty, w tym formularz oferty, Regulamin przyznawania i rozliczania dotacji a także Roczny program współpracy dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce „Działania Gminy – pożytek publiczny”

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

W najbliższy piątek, 10 grudnia 2021 r. zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie, w czasie którego przedstawimy nowy Regulamin przyznawania i rozliczania dotacji udzielanych w ramach otwartych konkursów ofert. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

Ze względu na pandemię w szkoleniu może uczestniczyć tylko jeden przedstawiciel każdej organizacji z jednoczesnym obowiązkiem nakrywania nosa i ust w całym budynku. Dodatkowo, po spotkaniu do końca okresu przyjmowania ofert możliwe jest umówienie się na konsultacje indywidualne z wyznaczonym pracownikiem Urzędu.

Nabór kandydatów do komisji konkursowej

Do 17 grudnia 2021 r. organizacje pozarządowe mogą zgłaszać kandydatów do prac w komisji konkursowej opiniującej oferty, które zostaną złożone w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2022r. Pisemne zgłoszenia wraz ze zgodą wskazanego kandydata należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

Tryb powoływania i zasady działania komisji konkursowych określa rozdział 10 Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok:

Uwaga! W komisjach nie mogą zasiadać przedstawiciele organizacji, które będą uczestniczyły w konkursie (art. 15 ust. 2d ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).