Grafika obrazuje podpisanie dokumentu - pobrano z serwisu PixabayW dn. 23 grudnia została zawarta umowa pomiędzy Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój a Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie realizacji zadania pn.: „Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki”. W ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, inwestycja otrzyma dofinansowanie w wysokości 500 tysięcy złotych. W trakcie zaplanowanych prac zostanie kompleksowo przebudowany oraz wyposażony były budynek sklepu.

Powstanie świetlicy jest potrzebnym i długo wyczekiwanym przez mieszkańców Palonek przedsięwzięciem, które poprzez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych wpłynie na poprawę jakości życia lokalnej społeczności.

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 2022 rok.