Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

zdjęcie ilustruje podpisanie umowy pomiędzy Gminą Busko-Zdrój a Zarządem Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie modernizacji drogi w miejscowości Widuchowa28 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach została zawarta umowa na dofinansowanie z budżetu Województwa Świętokrzyskiego wykonania dojazdów do gruntów rolnych na terenie Gminy Busko-Zdrój. Dokument z przedstawicielami Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w imieniu gminy podpisali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michał Maroński oraz Skarbnik Artur Tokarz. Inwestycja obejmuje modernizację drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Widuchowa na odcinku 260 metrów.

Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w kwietniu bieżącego roku. Wartość dofinansowania wyniesie 66.200,00 zł, natomiast całkowity koszt inwestycji w myśl podpisanej z wykonawcą umowy to 152.419,80 zł. Zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem jest nim firma COLAS Polska Sp. z o.o. Prace w Widuchowej już zostały rozpoczęte a planowany termin ich zakończenia to koniec września 2022 r. W ramach prac powstanie m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa na odpowiednio przygotowanej podbudowie. Przyczyną realizacji inwestycji w tej konkretnej lokalizacji jest zły stan techniczny przedmiotowej drogi, co przekłada się na utrudnienia dojazdu dla rolników do pól uprawnych i lasu.

Gmina Busko-Zdrój otrzymywała liczne wnioski od mieszkańców oraz Rady Sołeckiej o przeprowadzenie tego remontu. Realizowana inwestycja znacząco ułatwi pracę rolnikom.

zdjęcie ilustruje podpisanie umowy pomiędzy Gminą Busko-Zdrój a Zarządem Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie modernizacji drogi w miejscowości Widuchowa zdjęcie ilustruje podpisanie umowy pomiędzy Gminą Busko-Zdrój a Zarządem Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie modernizacji drogi w miejscowości Widuchowa

Zgodnie z informacją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego dofinansowanie na budowę oraz modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w pierwszej turze uzyskały 33 wnioski na łączną kwotę 2.060.700,00 zł. Wsparcie finansowe w tym obszarze mieści się w zakresie zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

zdjęcia: Luiza Wieczorek