Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Apel Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
w sprawie uczczenia 32. rocznicy wizyty Papieża św. Jana Pawła II w Masłowie

Niebawem mija 32. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Ziemi Świętokrzyskiej. Wydarzenie to dla wielu mieszkańców Naszego Regionu było wyjątkowym przeżyciem. 3 czerwca 1991 roku ponad pół miliona wiernych przybyło do Masłowa, aby uczestniczyć we mszy świętej celebrowanej przez Papieża Polaka oraz wysłuchać homilii, której słowa do dziś nie tracą na aktualności.

Jan Paweł II skupiając się na roli i wartości rodziny podkreślał również znaczenie prawdy, wolności i uczciwości w życiu publicznym, a Jego słowa: „To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!” były wyrazem głębokiej miłości i troski o Polskę i Polaków.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego chcąc upamiętnić 32. rocznicę pobytu Papieża Polaka w naszym Regionie wyraża uznanie i wdzięczność za Jego pontyfikat.

Św. Jan Paweł II był, jest i pozostanie autorytetem moralnym nie tylko dla nas, ale także dla obywateli całego świata. Jego życie i nauka społeczna dla wielu była drogowskazem w czasach trudnych oraz w dalszym ciągu kształtuje postawy oparte na wartościach chrześcijańskich.

Sejmik zwraca się do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o godne uczczenie tego wydarzenia oraz apeluje do wszystkich Polaków o uszanowanie wielkiego dzieła, jakie pozostawił po sobie św. Jan Paweł II. Jesteśmy Mu winni szacunek i pielęgnowanie pamięci o Nim.

Przewodniczący Sejmiku

Andrzej Pruś