Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Gmina Busko-Zdrój wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w zakresie dostępu do komunikacji autobusowej, informuje, iż od dnia 10 czerwca 2024r. zostały uruchomione 2 nowe linie autobusowe.

Linie swoim zasięgiem będą obejmowały:

Linia nr 1:

Busko-Zdrój ul. Poprzeczna - Busko-Zdrój ul. Poprzeczna przez ul. Boh. Warszawy; ul. Młyńska; ul. Waryńskiego MDA; ul. Kopernika; Busko-Zdrój ul. Poprzeczna; ul. Boh. Warszawy;  ul. Witosa; ul. Waryńskiego MDA; Siesławice (szkoła); Zbludowice ul. Świętokrzyska; ul. Starkiewicza;  ul. 1 Maja; ul. Sanatoryjna; ul. Grotta; ul. Batorego; ul. Kościuszki; ul. Poprzeczna.           

Autobus na ww. trasie odjedzie z ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju o godzinie 06: 45, natomiast ostatni kurs będzie o godzinie 15:00.

Linia nr 2:

Busko-Zdrój ul. Poprzeczna - Busko-Zdrój ul. Poprzeczna przez ul. Partyzantów; ul. Wschodnia; ul. Grotta; ul. Boh. Westerplatte; Busko-Zdrój Armii Krajowej; ul. Parkowa;  ul. Grotta; ul. Sanatoryjna; ul. 1 Maja; ul. Starkiewicza;  Zbludowice ul. Świętokrzyska; ul. Solankowa;  ul. Uzdrowiskowa; ul. Lipowa; ul. Waryńskiego;  ul. Waryńskiego  MDA; ul. Młyńska; ul. Jasna; ul. Boh. Warszawy; ul. Kilińskiego; ul. Poprzeczna.

Autobus na ww. trasie odjedzie z ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju o godzinie 07:10, natomiast ostatni kurs będzie o godzinie 15:30.

Autobusy transportu lokalnego w celu ułatwienia identyfikacji mieszkańcom będą oznakowane poprzez umieszczenie w widocznym miejscu herbu miasta wraz z kierunkiem trasy.

Komunikacja publiczna to jeden z najważniejszych elementów budowy tzw. „miasta 15-minutowego”, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Podróż autobusem ma ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się po mieście, bez konieczności podróżowania własnym samochodem, np. do pracy, szkoły.  Dzięki temu miasto będzie mniej zakorkowane, mniej zanieczyszczone i bardziej przyjazne. Chcemy uświadamiać mieszkańcom wspólną odpowiedzialność za środowisko, w którym żyjemy. Nie warto w wielu przypadkach wsiadać w samochód. Komunikacja zbiorowa również generuje zanieczyszczenia, ale fakt, że podróżuje nią większa ilość pasażerów sprawia, że ilość pojazdów na drogach jest mniejsza niż w sytuacji, gdyby każdy z pasażerów zdecydował się na samochód.

Zachęcamy do korzystania z nowych połączeń. Godziny odjazdu będą dostosowywane do aktualnych potrzeb, o czym mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Przebieg linii komunikacyjnej nr 1 [ pdf ]

Przebieg linii komunikacyjnej nr 2 [ pdf ]