Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Szanowni Państwo!

Na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 566) od 1 kwietnia 2020 r. na terenie Buska-Zdroju wprowadza się dalsze ograniczenia mające na celu walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie dotychczasowe komunikaty pozostają w mocy.

OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

Do odwołania obowiązuje zakaz wychodzenia z domu osób nieletnich bez opieki dorosłego. Ograniczenie to dotyczy również dorosłych za wyjątkiem dojazdu do pracy, wolontariatu na

rzecz walki z COVID-19 oraz załatwiania spraw niezbędnych życia codziennego. Wszystkich obowiązuje zakaz rekreacyjnego korzystania z parków, skwerów, terenów zielonych oraz buskiej promenady.

Wprowadza się bezwzględny obowiązek zachowania co najmniej 2-metrowej odległości pomiędzy pieszymi z wyłączeniem rodziców i dzieci do 13 r.ż. oraz opiekunów i osób niepełnosprawnych, które nie mogą się samodzielnie poruszać.

Od 2 kwietnia 2020 r. rozszerzony zostaje obowiązek zachowania zasady liczebności pasażerów równiej połowie miejsc siedzących we wszystkich pojazdach transportu publicznego i niepublicznego powyżej 9 miejsc. Zasada nie dotyczy samochodów osobowych.

OGRANICZENIA W ZAKUPACH

Ogranicza się ilość osób przebywających w sklepie do liczby równiej 3-krotności liczby kas we wszystkich punktach sprzedaży bez względu na ich powierzchnię. Od 2 kwietnia 2020 r. klienci sklepów mogą robić zakupy wyłącznie w jednorazowych rękawiczkach. Między godziną 10:00 a 12:00 w sklepach i punktach usługowych obsługiwane będą jedynie osoby w wieku powyżej 65 r.ż.

W weekendy zamknięte zostają wielkopowierzchniowe sklepy budowlane.

OGRANICZENIA PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Zamknięte zostają wszystkie salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz studia tatuażu. Usług tych nie można realizować również w systemie dojazdowym do domu. Zawiesza się wykonywanie wszelkich zabiegów rehabilitacyjnych i masaży z wyłączeniem sytuacji uzasadnionej stanem zdrowia pacjenta.

Zamknięte zostają również wszystkie hotele i miejsca noclegowe z obowiązkiem wykwaterowania gości do 2 kwietnia 2020 r. Zasada ta nie będzie obowiązywać osób w delegacjach oraz korzystających z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Hotele mogą funkcjonować w przypadkach, gdy przebywają w nich osoby odbywające kwarantannę lub personel medyczny.

KWARANTANNA

Od 1 kwietnia 2020 r. obowiązuje automatyczna kwarantanna dla wszystkich domowników mieszkających z osobami skierowanymi na kwarantannę decyzją administracyjną lub odbywającymi kwarantannę na podstawie wprowadzonych przepisów np. w przypadku powrotu z zagranicy lub kontaktu z osobą zakażoną.

UWAGA!

Uprasza się wszystkich mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój o poważne potraktowanie wprowadzanych ograniczeń. Nieprzestrzeganie powyższych restrykcji może grozić karą finansową od 5 do 30 tys. zł.

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
Waldemar Sikora

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].