27 maja 2017 r. w sołectwie Zwierzyniec odbył się pierwszy w historii gminy Busko-Zdrój „Turniej Sołtysów".

Turniej sołtysów w Gminie Busko-ZdrójTurniej sołtysów w Gminie Busko-Zdrój

Do Turnieju zgłosiło się 27 najodważniejszych sołtysów z naszej gminy.

Pierwszym zadaniem, jakiemu musieli sprostać zawodnicy było zbieranie podatku. Kolejne wyzwania to: pisanie podania do właściwej instancji, ubijanie masła, piany z jajek, szatkowanie kapusty. Zmaganiom sołtysów towarzyszył głośny aplauz kibiców. Różnorodność kolejnych konkurencji, m.in. skakanie w worku, zbieranie ziemniaków, przeciąganie liny, zwijanie asfaltu czy taniec polka na przetaku, gwarantowała dobrą zabawę zebranej publiczności.

Organizatorem wydarzenia był sołtys wsi Zwierzyniec – Beata Pabis, Rada Sołecka Zwierzyńca oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.

Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zawodów wręczono nagrody. Burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój przyznał tytuł „Sołtysa Roku", trafił on do Beaty Pabis oraz tytuł „Najsympatyczniejszego Sołtysa", który zdobyła Anna Słowak.