Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Klub Sportowy Słoneczko zorganizował VIII edycję Gminnych Biegów Przełajowych.

Gminne biegi przełajowe12 maja 2014 r. w lasku przy sanatorium „Włókniarz" odbyły się kolejne Gminne Biegi Przełajowe. Pogoda dopisała zawodnikom, którzy z pasją i zapałem walczyli o medale w swoich kategoriach. Pierwszy bieg odbył się o godz. 10.00. Startowały w nim dziewczęta z klas I-II szkół podstawowych. Do pokonania miały dystans 300 metrów.

W biegach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich z gminy i powiatu. Każda szkoła mogła zgłosić dowolną liczbę zawodników na każdym dystansie. Niespodzianką tegorocznych biegów był udział w nich osób dorosłych (kategoria „oldboy"). Zwycięzcy zawodnicy otrzymali dyplomy i medale, a szkoły puchary. Wręczał je zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Henryk Radosz.

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-II wśród dziewcząt wygrała Klaudia Wojciechowska (SP nr 2 w Busku-Zdroju ), a wśród chłopców zwyciężył Kacper Stępień (SP nr 3 w Busku-Zdroju). Oto kolejne kategorie i zwycięzcy: szkoły podstawowe kl. III-IV - zwycięzcy: Anna Szymańska (SP wGnojnie) i Filip Powroźnik (SP nr 2 w Busku-Zdroju); szkoły podstawowe kl. V-VI - zwycięzcy: Julia Jakubik (SP w Raczycach) i Oskar Piwowarczyk (SP nr 3 w Busku-Zdroju); szkoły gimnazjalne kl. I-II – zwycięzcy: Kinga Kowalska (SG w Zbludowicach) i Albert Dryja (SG w Wiślicy).

W kategorii dziewcząt kl. III Gimnazjum – I Ponadgimnazjalnych zwyciężyła Wiktoria Nowak (SG nr 1 w Busku-Zdroju), a wśród chłopców najlepszy okazał się Patryk Król (Gimnazjum w Wiślicy). Wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych klas II-III złoto otrzymała Agata Bąk (ZSP w Busku-Zdroju), a z chłopców najlepszy okazał się Damian Sator uczący się w tej samej szkole.

Bieg dla uczniów niepełnosprawnych wygrali: Mateusz Szlufik (SOSW w Busku-Zdroju) i Joanna Gradzik (SOSW w Broninie). W kategorii „open" wśród kobiet zwyciężyła Ilona Pryrz, a wśród mężczyzn Radosław Sędzielewski.

Drużynowo wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju, drugie Szkoła Podstawowa w Raczycach, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju. Najlepszym gimnazjum okazało się Gimnazjum w Wislicy, srebro zdobyło Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju, a brąz SOSW w Busku-Zdroju. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych złoto zdobył ZSP nr 1 w Busku-Zdroju, srebro ZSTiO w Busku-Zdroju, a brąz ZST-I w Busku-Zdroju. Gratulujemy!

Organizatorzy gminnych biegów przełajowych dziękują: Urzędowi Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Zakładowi Metalowo -Kotlarskiemu SAS, Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A., Bankowi Spółdzielczemu w Busku- Zdroju, Hurtownia SAWA oraz 21WSzUR za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe
Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe
Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe
Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe