Wielki sukces jubileuszowego festiwaluXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz okazał się wielkim sukcesem. Podczas festiwalowego tygodnia wybitni soliści, znakomite zespoły, orkiestry symfoniczne oraz chóry wykonywały światowe arcydzieła, zachwycając kunsztem warsztatu i niekwestionowanym talentem.

Główne festiwalowe koncerty odbyły się w Busku-Zdroju. Artyści wystąpili również w Wiślicy, Pińczowie, Glinianach, Kurozwękach, Solcu-Zdrój, do których w tym roku dołączyły Kielce, Staszów, Chmielnik, Szaniec, Szczaworyż i Bogucice.

Po raz pierwszy w historii miasta nadane zostały tytuły „Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Busko-Zdrój". Otrzymali je Bogusław Kaczyński, popularyzator muzyki operowej oraz Artur Jaroń dyrektor artystyczny festiwalu.