Konkurs matematycznyKonkurs matematyczny

12 maja już po raz trzeci odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z czterech szkół (SP nr 3 w Busku-Zdroju, SP w Kołaczkowicach, SP w Siesławicach oraz SP w Zbludowicach). Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci oraz pokazanie innej strony królowej nauk, która może być źródłem doskonałej zabawy.

Młodzi matematycy zmierzyli się indywidualnie z zadaniami matematycznymi o różnorodnym stopniu trudności. W czasie konkursu uczniowie podzieleni w kategoriach klasowych IV-VI musieli rozwiązać 15 zadań zamkniętych.

Organizatorami konkursu, były: Justyna Kawacz-Piątek, Agnieszka Kowalska oraz Beata Wójcicka.

Decyzją jury laureatami konkursu zostali:

• Kacper Dybała kl. VI ( SP nr 3 -Busko-Zdrój)
  • Maksymilian Binio kl. V (SP – Zbludowice)

• Paweł Kwaśniewski kl. VI (SP – Zbludowice)
  • Jakub Szkudlarek kl. VI (SP – Kołaczkowice)

• Alicja Grzywa kl. V ( SP nr 3 -Busko-Zdrój)
  • Agata Walasek kl. V ( SP nr 3 -Busko-Zdrój)

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki popularnonaukowe i pamiątkowe dyplomy.

J KP, BW, AK