Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Busku-Zdroju16 października 2015 r. Pływalnia Miejska im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju stała się areną zmagań sportowców z niepełnosprawnością intelektualną podczas Świętokrzyskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych GROM z Buska.

Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną, całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w całym szeregu dyscyplin olimpijskich. Zapewnia im to ciągły rozwój sprawności fizycznej, daje możliwość demonstrowania odwagi, doświadczenia radości i dzielenia się nagrodami, umiejętnościami i przyjaźnią z rodzinami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną.

Imprezę objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój- Waldemar Sikora, który oficjalnie otworzył zawody. Podczas ceremonii otwarcia, sportowcy wypowiedzieli słowa przysięgi Olimpiad Specjalnych: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku".

Do rywalizacji stanęło 70 zawodników z całego oddziału świętokrzyskiego.

Zawody rozgrywane były na dużym basenie, gdzie rywalizowały osoby pływające samodzielnie, jak i te o słabszych możliwościach – pływające ze sprzętem pneumatycznym. Wszyscy uczestnicy mityngu walczyli z ogromnym sercem i poświęceniem - co w efekcie dawało satysfakcję z wyniku i miejsca na podium.

Na zakończenie imprezy każdy klub otrzymał z rąk Prezesa Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie pana Grzegorza Małkusa i Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego pani Agnieszki Jewiarz pamiątkowy dyplom, jeżyka-pływaka oraz prezenty – niespodzianki ufundowane przez lokalnych darczyńców dla wszystkich uczestników imprezy.

Zawodnikom startującym w Świętokrzyskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Busku-Zdroju