Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój ogłasza drugi publiczny przetarg nieograniczony na dzierżawę pawilonu handlowego oznaczonego nr 1-2 o powierzchni użytkowej 7,13 m2, położonego w Busku-Zdroju przy ulicy 1 Maja obręb 09 na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów nr 413/3.

1. Wydzierżawienie pawilonu nastąpi w formie publicznego nieograniczonego przetargu ustnego w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity z 2010 roku Dz.U. Nr 102 poz. 651 z późniejszymi zmianami) z przeznaczeniem na prowadzenie działalności handlowej.
  2. Dzierżawca w wydzierżawionym pawilonie zobowiązuje się prowadzić działalność usługowo-handlową, którą uruchomi w ciągu 1 miesiąca po podpisaniu umowy.
  3. Wywoławczą wartość czynszu dzierżawnego określa się w wysokości 210,00 zł + 23 % VAT w stosunku miesięcznym.
  4. Ustalony czynsz dzierżawny będzie waloryzowany nie częściej niż raz w roku, proporcjonalnie do wskaźnika wzrostu cen towarów i usług ogłoszonego we właściwym dzienniku urzędowym a w razie braku takiego wskaźnika proporcjonalnie do stopnia inflacji.
  5. Umowa dzierżawy zostanie zawarta na okres do 3-ech lat. Po wygaśnięciu umowy lub jej rozwiązaniu, Dzierżawcy nie przysługuje roszczenie o zwrot poniesionych nakładów ani utraconych korzyści.
  6. Wadium w wysokości 100,00 zł należy wpłacić na konto Gminy Busko-Zdrój nr 48 1060 0076 0000 3300 0054 0470 w BPH o/Busko-Zdrój w taki sposób, aby wpłata znalazła się na koncie Gminy najpóźniej w dniu 16 lipca 2012 roku.

Przy wpłacie wadium należy na dowodzie wpłaty określić nazwę przetargu.

Wadium wpłacone przez osobę fizyczną lub prawną ustaloną w wyniku przetargu jako Dzierżawca nieruchomości zalicza się na poczet należnego czynszu dzierżawnego. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium jest zwracane w ciągu trzech dni po jego zakończeniu. Wadium ulega przepadkowi, jeśli osoba ustalona jako dzierżawca nieruchomości nie stawi się do zawarcia umowy dzierżawy w ustalonym miejscu i terminie lub stawiając się odmówi jej podpisania.

Przetarg odbędzie się w dniu 18 lipca 2012 r. w sali nr 25 Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 o godz. 10:00.

Szczegółowych informacji na wszelkie tematy związane z przetargiem udziela się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 pok. nr 15 w godzinach pracy Urzędu osobiście lub telefonicznie, tel. Nr (41) 370-52-48, tam też wyłożony jest do wglądu „Regulamin przetargu".

Niniejsze ogłoszenie podlega podaniu do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w UMiG Busko-Zdrój oraz zamieszczenie w internecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Busko-Zdrój - http://bip.umig.busko.pl.

Zastrzega się prawo odwołania lub unieważnienia przetargu z ważnych powodów, podając przyczynę odwołania przetargu do wiadomości publicznej.

Busko-Zdrój, 27.06.2012 r.

Dokument do pobrania [ pdf ].