Busko-Zdrój, 11.10.2016 r.

Znak:GKNŚR.684.70.2016

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój ogłasza publiczny przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż wolnostojącego żeliwnego pieca kominkowego.

1. Opis przedmiotu sprzedaży: wolnostojący żeliwny piec kominkowy marki Simson. Piec używany, rok produkcji 2010, sprawny technicznie, uszkodzona przednia szyba.
  2. Cena wywoławcza 150,00 zł. Sprzedaż używanego pieca zwolniona jest z podatku VAT. Cena, którą oferent zobowiązany jest określić w swojej ofercie powinna być równa lub wyższa od ceny wywoławczej.
  3. Termin i warunki składania ofert: Oferty należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w godz. 8:00 - 16:00 w poniedziałki oraz w godz. 7:00 - 15:00 od wtorku do piątku, w zamkniętej kopercie z adnotacją: „Oferta na sprzedaż" w terminie do 26 października 2016 roku do godziny 9:30.
  4. Oferta powinna zawierać:
    • imię i nazwisko oraz adres oferenta lub nazwę jego firmy, jeśli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot,
    • datę sporządzenia oferty,
    • oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,
    • oferowaną cenę i sposób jej zapłaty,
    • kopię dowodu wniesienia wadium i wskazanie sposobu zwrotu wadium w przypadku nie wygrania przetargu.
  5. Przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 50,00 zł przelewem na rachunek bankowy Gminy Busko-Zdrój nr 84 8480 0004 2001 0020 2000 0003 w Banku Spółdzielczym o/Busko-Zdrój w taki sposób, aby wpłata znalazła się na koncie Gminy najpóźniej w dniu 21 października 2016 roku. Przy wpłacie wadium należy na dowodzie wpłaty określić nazwę przetargu.
  6. Wadium wpłacone przez osobę fizyczną lub prawną ustaloną w wyniku przetargu jako nabywca zalicza się na poczet ceny nabycia. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium jest zwracane w ciągu trzech dni po jego zakończeniu. Wadium ulega przepadkowi, jeśli osoba ustalona jako nabywca nie stawi się do zawarcia umowy kupna-sprzedaży w ustalonym miejscu i terminie lub stawiając się odmówi jej podpisania.
  7. Termin i miejsce części jawnej przetargu: 26 października 2016 r. godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, pok. nr 25.
  8. Zastrzega się prawo unieważnienia postępowania w przedmiocie wyboru nabywcy bez podania przyczyn oraz do rozstrzygnięcia w przypadku wpłynięcia tylko jednej oferty.
  9. Uczestnicy postępowania zostaną powiadomieni o jego wyniku pisemnie. Gmina Busko-Zdrój zawiadomi osobę ustaloną jako nabywcę o miejscu i terminie zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
  10. Wydanie przedmiotu sprzedaży nastąpi po zawarciu umowy kupna-sprzedaży i zapłaceniu ceny nabycia.
  11. W przypadku, gdy osoba ustalona jako nabywca nie stawi się do zawarcia umowy w ustalonym miejscu i terminie lub stawiając się odmówi jej podpisania, umowa kupna-sprzedaży zostanie zawarta z kolejną osobą, która zaproponowała najwyższą cenę.
  12. Szczegółowych informacji udziela się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 pok. nr 13 w godzinach pracy Urzędu osobiście lub telefonicznie, nr tel. 413705284, 413705268.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].