Busko-Zdrój, dnia 31 sierpnia 2018 r.

INSPEKCJA WETERYNARYJNA
POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W BUSKU-ZDROJU

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Busku - Zdroju informuje, że na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w zakładce „pomoc krajowa" pojawiła się informacja o uruchomieniu programu refundacji do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.

Wyżej wymieniona pomoc finansowa' dotyczy wydatków poniesionych na dostosowanie gospodarstwa do wymogów bioasekuracyjnych w zakresie afrykańskiego pomoru świń, w szczególności na:

• zakup mat dezynfekcyjnych,
  • zakup sprzętu do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, - zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego,
  • zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych.

Wnioski można składać od 27 sierpnia do 14 września 2018 roku.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].