Na podstawie art. 154 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój podaje do publicznej wiadomości kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.

1. Kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

Lp. Kryterium Liczba punktów
1 Dzieci obojga rodziców (opiekunów prawnych) pracujących, prowadzących działalność gospodarczą, prowadzących gospodarstwo rolne, studiujących lub uczących się w systemie dziennym 6
2 Dzieci, których jedno z rodziców (opiekunów prawnych) pracuje, prowadzi działalność gospodarczą, prowadzi gospodarstwo rolne, studiuje lub uczy się w systemie dziennym 5
3 Dzieci, które w poprzednim roku brały udział w postępowaniu rekrutacyjnym i nie zostały przyjęte do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego, o ile w roku poprzedzającym uprawnione były do objęcia wychowaniem przedszkolnym 4
4 Dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do tego samego przedszkola/szkoły 3
5 Przedszkole/oddział przedszkolny wskazany we wniosku jest przedszkolem najbliżej położonym od miejsca zamieszkania dziecka lub miejsca pracy jednego z rodziców 2

Dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów określonych w tabeli powyżej pkt 1, 2, 4 i 5 są oświadczenia rodziców (opiekunów prawnych), natomiast dane określone w pkt 3 tabeli potwierdza dyrektor na podstawie dokumentacji będącej w posiadaniu danej jednostki.

Kryteria rekrutacji zostały określone w:

1. Uchwale Nr XVI/187/2019 Rady Miejskiej w Busku- Zdroju z dnia 28 listopada 2019 roku w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

Dokumeny do pobrania:

Ogłoszenie [ pdf ].
Zarządzenie [ pdf ].

Busko-Zdrój, 11 sierpnia 2020r.