Informuje się mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 80/2021 Wojewody Świętokrzyskiego  z  dnia  11 lipca 2022 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa świętokrzyskiego treningu systemu alarmowania ludności cywilnej,  w  dniu 1 sierpnia 2022 r. o godz. 1700 zostanie przeprowadzony trening systemu alarmowania ludności cywilnej, zwany dalej treningiem, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania.

Celem treningu jest doskonalenie   działania systemu alarmowania ludności oraz praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych, które jednocześnie będzie upamiętnieniem 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Podczas treningu uruchomione zostaną syreny alarmowe w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz w jednostkach OSP na terenie gminy i za ich pośrednictwem nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) trwający 1 minutę.

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój

/-/ Waldemar Sikora