Zaczarowany świat szopek Mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój, kuracjusze i goście mogą już oglądać bogatą ekspozycję szopek krakowskich, której uroczyste otwarcie miało miejsce 1 lutego br. w Wiejskim Domu Kultury w Szańcu. Witając zgromadzonych, wiceburmistrz Tomasz Mierzwa podziękował serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wystawy oraz zaprosił serdecznie do jej licznego odwiedzania.

W klimat prezentacji wprowadziła obecnych na otwarciu gości Małgorzata Niechaj – kustosz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, która przybliżyła m.in. historię powstawania szopek oraz sposób ich wykonywania.