Dni Otwarte Dla TurystykiW dniach 10 – 13 grudnia br. w Busku-Zdroju odbyły się Dni Otwarte Dla Turystyki. Organizatorem wydarzenia było Centrum Informacji Turystycznej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Pierwszy dzień połączony był z wydarzeniami artystycznymi odbywającymi się w Galerii BWA „Zielona" oraz w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Wernisaże XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego zgromadziły wielu turystów i kuracjuszy. Tego dnia szczególnie przypadła do gustu kuracjuszom degustacja podpłomyków przy parafii św. Brata Alberta.

W piątek udostępniona zwiedzającym została Izba Zbiorów Regionalnych, gdzie uczestnicy Dni Otwartych Dla Turystyki poznali ciekawą historię miasta.

W sobotę 12 grudnia odbył się spacer „Szlakiem sztuki". Oprócz wystaw fotografii zwiedzono al. Mickiewicza, Sanatorium „Marconi" oraz Bristol Art&Medical SPA. Tego dnia zorganizowany został też spacer dla kuracjuszy, na którym mięli okazję zapoznać się z bogatą historię uzdrowiska.

W niedzielę udostępniono zwiedzającym zdrojową kaplicę św. Anny oraz kościół pw. św. Leonarda. Niesprzyjająca pogoda nie wystraszyła turystów, którzy licznie przybyli by razem z przewodnikiem uczestniczyć w ciekawej prezentacji.

Dni Otwarte Dla TurystykiDni Otwarte Dla Turystyki

Tegoroczne, zimowe Dni Otwarte Dla Turystyki ukierunkowane były na historię Buska-Zdroju wraz z uwzględnieniem działalności kulturalnej miasta.

Anna Rusak