KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ
TRENING SYSTEMU OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA O ZAGROŻENIU UDERZENIAMI Z POWIETRZA W RAMACH ĆWICZEŃ RENEGADE/SAREX-21

Informuje się mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój, że w związku z Zarządzeniem Nr 66/2021 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 13 maja 2021 r. w sprawie udziału w treningu systemu ostrzegania i alarmowania o zagrożeniu uderzeniami z powietrza w ramach ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21, w dniu 20 maja 2021 r. zostanie przeprowadzony trening alarmowy wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu uderzeniami z powietrza.

Celem treningu jest doskonalenie działania systemu ostrzegania i alarmowania ludności oraz praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych.

Podczas treningu uruchomione zostaną syreny alarmowe w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz w jednostkach OSP na terenie gminy i za ich pośrednictwem nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
/-/ Waldemar Sikora

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].