Pierwszaki ze szkól z terenu gminy Busko-Zdrój 7 października uczestniczyły w projekcie „Pierwszaki-zdrowo i bezpiecznie do szkoły".

Bezpiecznie do szkoły Bezpiecznie do szkoły

Postacie Jeżyka Edka, Chichodimka, Dinoludka, Mrówki, Delfina razem z dziećmi śpiewały, tańczyły i zapraszały do wspólnej zabawy. Radości nie było końca. Wszystkie piosenki, wierszyki miały edukacyjny charakter. Informowały o tym jak zachować bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach. Wśród gości był także Henryk Radosz zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój.

Spotkanie ze strażakami z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, było dla pierwszaków nie lada atrakcją. Strażacy zaprezentowali strój w który ubierają się podczas gaszenia pożarów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zadawali pytania np. Którą stroną chodnika powinien poruszać się pieszy, a którą rowerzysta?

Wśród partnerów byli również przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia w Busku-Zdroju. Na zakończenie przeprowadzono konkurs. Dzieci odpowiadały na pytania partnerów akcji. Nie były one zbyt trudne. Wszyscy milusińscy bezbłędnie wywiązali się z tego zadania otrzymując ciekawe nagrody.

Akcja popularyzuje bezpieczeństwo najmłodszych oraz zasady zdrowego i higienicznego życia. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na edukację. Przedsięwzięcie dofinansowała Gmina Busko-Zdrój. Prowadzone jest ono wspólnie z „Echem Dnia".

Bezpiecznie do szkołyBezpiecznie do szkołyBezpiecznie do szkoły

Bezpiecznie do szkołyBezpiecznie do szkoły