Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki

baner 4

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Zadanie pn. "Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki" dofinansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich".

Celem operacji jest: Zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców miejscowości Palonki poprzez przebudowę budynku na świetlicę.

Operacja pn. „Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki”.

W dniu 23.12.2021r. Gmina Busko-Zdrój zawarła Umowę zm. aneksami o przyznaniu pomocy Nr 00052-65170-UM1310074/21 z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego.

Całkowita wartość operacji – 1 123 218,64zł.
Całkowita wartość przyznanej pomocy – 500 000zł, czyli 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowalnych.
Planowany termin zakończenia realizacji operacji – 31.05.2023r.

W ramach przedmiotowego Projektu: pn. "Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki", w wyniku rozstrzygnięcia postępowań przetargowych, Gmina Busko-Zdrój zawarła następujące umowy:

• w dniu 09.05.2022r. z Wykonawcą robót tj. Spółdzielnią Rzemieślniczą z siedzibą:
    ul. Partyzantów 22, 28-100 Busko-Zdrój. Koszt realizacji zadania - zgodnie z umową z Wykonawcą wynosi brutto: 1 189 385,00zł.
  • w dniu 04.05.2022r. z Inspektorem Nadzoru tj. Arkadis Sp. z o. o. S1 Sp.k. z siedzibą:
    ul. Jasielska nr 11 skr. poczt. 2, 38-120 Czudec. Koszt sprawowania nadzoru inwestorskiego - zgodnie z umową wynosi 17 943,63zł.

Zakres prac obejmuje:

1. wykonanie robót rozbiórkowych, rozbudowę, nadbudowę i przebudowę istniejącego budynku położonego na działce nr ewid. 679 w Palonkach z przeznaczeniem na świetlicę
  2. wyposażenie budynku świetlicy w sprzęt (stoliki, krzesła, meble, gry świetlicowe, przybory plastyczne dla dzieci);
  3. wykonanie nowych instalacji w budynku:
    a) instalacje sanitarne w zakresie wykonania nowych instalacji dostosowanych do funkcji poszczególnych pomieszczeń
    b) instalacja centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego (nagrzewnica wodna w centrali wentylacyjnej zlokalizowanej na poddaszu nieużytkowym – moc nagrzewnicy 4kW)
    c) instalacja wody zimnej
    d) instalacja wody ciepłej bez cyrkulacji
    e) instalacja kanalizacji sanitarnej
    f) instalacje elektryczne (m.in. instalacja oświetlenia podstawowego, instalacja gniazd wtykowych, instalacja oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, instalacja zasilania urządzeń wentylacji, instalacja odgromowa, instalacja elektryczna niskoprądowa -okablowania LAN)
    g) wykonanie instalacji gazowej
    h) wykonanie wentylacji mechanicznej
  4. wykonanie zbiornika na nieczystości ciekłe o pojemności 9,6m3 z przyłączem kanalizacji sanitarnej do budynku;
  5. zakup, dostawa i montaż zbiornika na gaz ziemny o poj. 2700l z przyłączem gazu do budynku;
  6. ogrodzenie zbiornika na gaz;
  7. wykonanie zagospodarowania terenu wokół przebudowywanego budynku w postaci dojść, dojazdów, miejsc parkingowych, wykonania opasek wokół budynku świetlicy;
  8. wykonanie ogrodzenia terenu działki;
  9. wykonanie elementów małej architektury oraz placu zabaw wraz z ogrodzeniem;

W dniu 14.12.2022r. odbył się Odbiór Końcowy zadania pn. "Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki"

Zadanie pn. "Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki" zostało  dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich".

Operacja pn. „Przebudowa budynku na świetlicę w miejscowości Palonki”.

Całkowita wartość zadania, zgodnie z umową z Wykonawcą: 1 294 809,95zł.

Koszty kwalifikowane stanowią: 1 096 089,76zł.

Wartość pomocy udzielonej Gminie Busko-Zdrój na podstawie Umowy o przyznanie pomocy przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego Nr 00052-65170-UM1310074/21 z dnia 23.12.2021r. zm. aneksami wynosi: 500.000,00zł tj. do 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji.