Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

W związku z kierowanymi do Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju pytaniami i wątpliwościami w zakresie odbioru odpadów remontowo-budowlanych wyjaśnia się, że odpady te nie są odbierane w ramach wnoszonych kwartalnych opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Do grupy odpadów remontowo-budowlanych zaliczamy np.:

  • gruz ceglany, beton, odpadowe materiały ceramiczne, tynki,
  • elementy futryn, drzwi i okien,
  • tapety, okleiny,
  • folia budowlana, plastik (wiaderka po cemencie, klejach i farbach), panele, papier (worki po materiałach budowlanych), profile, rury,
  • szyby, szyby klejone, szkło szklarniowe,
  • papa odpadowa,
  • wełna mineralna, wełna szklana, styropian, pianka montażowa i inne elementy budowlane.

Powyższych odpadów nie należy utożsamiać z odpadami wielkogabarytowymi jak meble i inne wyposażenie mieszkań.

Zgodnie z Uchwałą Nr XIX/256/2016 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie określenia dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Busko-Zdrój w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen, odpady remontowo-budowlane są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzonym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Busku-Zdroju, zlokalizowanym na składowisku odpadów komunalnych w Dobrowodzie.

Odpady te mogą być dostarczone własnym transportem i przyjęte za odpłatnością (35,72 zł + VAT/1tona odpadów) bądź pod numerem (41) 378-46-33 można zamówić usługę odbioru odpadów remontowo-budowlanych lecz wtedy płaci się za wynajem kontenera, transport oraz za zagospodarowanie odpadów (kontener 1100 l – 110,32 zł + VAT, kontener 7000 l – 369,15 zł + VAT).

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].