Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

loga na szlaku

OBWIESZCZENIE
Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój

w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych projektów dokumentów:
Diagnoza Strategiczna dla Strategii Ponadlokalnej dla Gmin Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030 oraz Strategia Ponadlokalna dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030

Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (t.j. z 2022 r. poz. 1079, 1846.), w związku z Uchwałą nr XXXV/418/2021 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 24 czerwca 2021 r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego w celu opracowania i realizacji “Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków i Szydłów do roku 2030” zmienionej uchwałą NR XLI/492/2021 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 30 grudnia 2021r.

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu

Diagnozy Strategicznej dla Strategii Ponadlokalnej dla Gmin Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030 oraz
projektu Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030

Konsultacje społeczne maja na celu zapoznanie interesariuszy z dokumentami, poznanie opinii w sprawie prezentowanej Diagnozy i Strategii oraz zebranie uwag i propozycji w zakresie zapisów dokumentów.

Konsultacje społeczne przeprowadzane będą w terminie od dnia 16.03.2023r. do dnia 20.04.2023r.

Projekt Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030 podlega obowiązkowo konsultacjom:

  1. z mieszkańcami obszaru,
  2. z lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi, w szczególności z działającymi na terenie obszaru, w tym organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami,
  3. z sąsiednimi gminami i ich związkami,
  4. z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
    Dodatkowo włącza się w proces konsultacji społecznych następujące podmioty:
  5. Lokalna Grupa Działania „Królewskie Ponidzie”;
  6. Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider”;
  7. Powiat Buski

Do podmiotów wskazanych w pkt. 3 – 7 wysłane zostały pisma informujące o konsultacjach.

Konsultacje prowadzone są w następujących formach:

  1. 1. Zbieranie uwag i wniosków przebiegać będzie w formie papierowej oraz elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. Wypełnione czytelnie formularze będzie można dostarczyć:
    • drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule „Konsultacje społeczne – Diagnoza strategiczna i Strategia Ponadlokalna”.
    • drogą korespondencyjną na adres Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Aleja Adama Mickiewicza 10, 28-100 z dopiskiem: „Konsultacje społeczne – Diagnoza strategiczna i Strategia Ponadlokalna”.
    • bezpośrednio w Biurze Obsługi Interesanta w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, w godzinach pracy Urzędu - Biuro Obsługi Interesanta (siedziba tymczasowa UMiG - budynek Internatu Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 27 w Busku-Zdroju (dawna siedziba ARiMR)-wejście od strony ul. Armii Krajowej.
  2. Zbieranie uwag ustnych do protokołu w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, w godzinach pracy Urzędu – Wydział Rozwoju Strategicznego Inwestycji i Drogownictwa (siedziba tymczasowa Wydziału - budynek MPGK Sp. z o.o. w Busku-Zdroju - Dział Ciepłownictwa, os. Sikorskiego 42 w Busku-Zdroju.

Uwagi i/lub wnioski niepodpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem, złożone w innej formie niż na formularzu konsultacyjnym i ustnie lub po upływie wyznaczonego powyżej terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i/lub wniosków jest Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Konsultacje prowadzone będą w formie spotkania otwartego, umożliwiającego omówienie założeń dokumentu, a także przedstawienie uwag, opinii i propozycji w dniu 21.03.2023r.

Formularze uwag dla projektu Diagnozy strategicznej oraz projektu Strategii Ponadlokalnej dostępne będą od dnia 16.03.2023 r. w wersji:

  • papierowej w budynku w Biurze Obsługi Interesanta w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju (siedziba tymczasowa UMiG - budynek Internatu Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 27 w Busku-Zdroju (dawna siedziba ARiMR)-wejście od strony ul. Armii Krajowej.
  • elektronicznej na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju (umig.busko.pl).

Po zakończeniu niniejszych konsultacji opracowane zostanie sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji, zawierająca dane o miejscu i czasie ich przeprowadzenia oraz omówienie ich przebiegu, w tym ustosunkowanie się do wniesionych uwag wraz z uzasadnieniem. Sprawozdanie opublikowane będzie na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].

  • Diagnoza Strategiczna dla Strategii Ponadlokalnej dla Gmin Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030 [ pdf ].
  • Formularz zgłaszania uwag Diagnoza [ pdf ] [ doc ].
  • Projekt Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030 [ pdf ].
  • Formularz zgłaszania uwag do projektu Strategii Ponadlokalnej [ pdf ] [ doc ].