loga razem bezpieczniej

Gmina Busko-Zdrój przystąpiła do realizacji projektu pt. „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój”, współfinansowanego z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (edycja 2022). Na ten cel za pośrednictwem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego udało się pozyskać 89 742,00 zł. Jest to jeden z dziewięciu projektów które otrzymały dofinansowanie na terenie województwa świętokrzyskiego w tej edycji.

Staraniem Burmistrza Waldemara Sikory oraz przy wsparciu i zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i pracowników publicznych szkół podstawowych z Gminy Busko-Zdrój, ale również Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, Komendy Straży Miejskiej w Busku-Zdroju zaplanowano na przełomie od końca października do połowy grudnia 2022 r. szereg działań na rzecz mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, tj. uczniów klas podstawowych.

Projekt obejmuje następujące zadania:

1. Rozbudowę systemu monitoringu w Gminie Busko-Zdrój poprzez zakup i montaż 6 kamer w trzech punktach uczęszczanych przez mieszkańców, kuracjuszy i turystów;
  2. Przeprowadzanie warsztatów „Bezpieczni w przestrzeni publicznej” z pierwszej pomocy dla kl. VIII w każdej z 8 publicznych szkół podstawowych Gminy Busko-Zdrój;
  3. Zaopatrzenie 8 szkół podstawowych w Gminie Busko-Zdrój w torby medyczne z wyposażeniem;
  4. Przeprowadzenie pogadanek o zasadach bezpieczeństwa i wyposażenie wszystkich uczniów z 8 szkół podstawowych z Gminy Busko-Zdrój w odblaski;
  5. Przeprowadzenie konkursu plastycznego z nagrodami „Bezpieczni w przestrzeni publicznej” dla uczniów klas I-III oraz IV-VII.