BĄDŹ WIDOCZNY - NOŚ ODBLASKI! BĄDŹ WIDOCZNY - NOŚ ODBLASKI! BĄDŹ WIDOCZNY - NOŚ ODBLASKI!

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. w 112 klasach wszystkich publicznych szkół podstawowych na obszarze Gminy Busko-Zdrój Wychowawcy klas przeprowadzili krótkie pogadanki dotyczące zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej oraz prawidłowego zachowania się na drodze. Pogadanki odbyły się w ramach realizacji projektu pt.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój” finansowanego z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (edycja 2022 r.). Pogadanki te zostały poprowadzone według Planu skonsultowanego i zaopiniowanego pozytywnie przez Komendę Powiatową Policji w Busku-Zdroju.

W czasie pogadanek nauczyciele poruszyli między innymi tematy dotyczące widoczności uczniów - zwłaszcza na drodze, bezpiecznej drogi do szkoły na rowerze lub hulajnodze oraz wiele innych z zakresu bezpieczeństwa uczniów. Na zakończenie każdej pogadanki rozdano odblaski, łącznie 2370 sztuk. Każdy uczeń buskiej szkoły podstawowej otrzymał do użytku codziennego po odblasku do zawieszenia np. na plecaku.