loga razem bezpieczniej

Dnia 15 grudnia 2022 r. miało miejsce uroczyste spotkanie kończące realizację projektu pod tytułem.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój”, współfinansowanego z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (edycja 2022 r.). W spotkaniu udział wzięli uczniowie ośmiu publicznych szkół podstawowych z Gminy Busko-Zdrój wraz z rodzicami oraz Dyrektorami Szkół. Spotkanie swoją obecnością uświetnili Wojewoda Świętokrzyski - Zbigniew Koniusz oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju - nadkomisarz Artur Pietras. Zebranych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Burmistrz podsumował również realizację projektu, w ramach którego:

• rozbudowano system monitoring w Gminie Busko-Zdrój o 6 kamer w 3 ważnych i uczęszczanych punktach miasta, tj. na skrzyżowaniu Galeria Zielona i ul. Batorego, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Grotta oraz przy ul. Rokosza;
  • ponad 400 uczniów klas VIII wzięło udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • wszyscy uczniowie publicznych szkół podstawowych z Gminy Busko-Zdrój mieli okazję wzięcia udziału w pogadankach na temat bezpieczeństwa;
  • zostało rozdanych 2370 sztuk odblasków dla każdego ucznia w celu poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia ich widoczności zwłaszcza na drogach;
  • każda ze szkół otrzymała torby medyczne z wyposażeniem, aby uczniowie w razie konieczności mogli z niej skorzystać.
  • wyłonieni zostali laureaci Konkursu „Bezpieczni w przestrzeni publicznej”, którym przyznano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Burmistrz podziękował Wojewodzie i jego pracownikom za wysoką ocenę wniosku pt.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój” i przyznanie dofinansowania oraz bardzo dobrą współpracę podczas procesu realizacji projektu. Podziękował również Dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom publicznych szkół podstawowych z Buska-Zdroju, Kołaczkowic, Szańca, Zbludowic, Siesławic oraz Dobrowody za aktywne włączenie się w realizację projektu, a także Komendantowi Powiatowemu Policji w Busku-Zdroju i Komendantowi Straży Miejskiej za współpracę i wsparcie przy realizacji projektu.

Następnie głos zabrał Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który podkreślił, iż bardzo się cieszy, że Gmina Busko-Zdrój realizuje obok projektów dużych, inwestycyjnych te mniejsze, ale jakże ważne - na rzecz swoich mieszkańców. Wojewoda zwrócił się również do najmłodszych uczestników spotkania - uczniów buskich szkół podstawowych, dzięki którym przestrzeń publiczna staje się bezpieczniejsza ze względu na wiedzę, którą pozyskują, umiejętności identyfikowania niebezpiecznych sytuacji a także reagowania na nie z dbałością o koleżanki i kolegów.

Głos zabrał również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju - nadkomisarz Artur Pietras, który wyraził przekonanie, że realizacja projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w buskiej społeczności. Podkreślił również, że buski magistrat zawsze może liczyć na pomoc w realizacji podobnych przedsięwzięć.

Kolejnym punktem spotkania było uroczyste wręczenie przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dyplomów i nagród oraz drobnych upominków dla uczniów publicznych szkół podstawowych, szesnastu laureatów i ośmiu wyróżnionych w ramach gminnego konkursu plastycznego „Bezpieczni w przestrzeni publicznej”. Dyrektorom publicznych szkół podstawowych przekazane zostały torby medyczne z wyposażeniem oraz wręczone podziękowania.

Uroczyste spotkanie kończące realizację projektu pod tytułem.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój” Uroczyste spotkanie kończące realizację projektu pod tytułem.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój” Uroczyste spotkanie kończące realizację projektu pod tytułem.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój” Uroczyste spotkanie kończące realizację projektu pod tytułem.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój” Uroczyste spotkanie kończące realizację projektu pod tytułem.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój”