Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Aktualności

Trwa świętokrzyska liga pływacka - unia busko-zdrój utrzymuje 4 miejsce w klasyfikacji drużynowejPo 4 Rundzie Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, podopieczni trenera Michała Majewskiego utrzymują 4 pozycję w klasyfikacji Drużynowej świętokrzyskich klubów pływackich. Przed nimi plasują się KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MUKP Korona Swim Kielce i Barakuda Starachowice.

Zawody odbyły się 28 września 2019 na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wzięło w nich udział 164 zawodników z 10 klubów (oprócz wspomnianych wcześniej: LKS Delfin Połaniec, MUKP Orka MOSiR Kielce, MUKS FOKA Sandomierz, SL Salos Cortile Kielce, UKS 190 Łódź, UKS Wodnik Końskie). W trakcie rozgrywek zobaczyć można było 324 starty indywidualne oraz 30 startów sztafetowych. Drużynę buskich pływaków reprezentowali: Franciszek Gawlik, Maksymilian Karcz, Antoni Krzak, Weronika Kuc, Ewa Sroka, Zuzanna Szybajło, Artur Władny, Oliwia Wnuk i Zuzanna Zalewska.

Pływacy startowali w 4 konkurencjach indywidualnych: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem motylkowym oraz w wyścigu sztafetowym.

Na dystansie 50 m stylem dowolnym 9 letnia Zuzanna Szybajło stanęła tuż obok podium zdobywając 4 miejsce. Ewa Sroka (11 lat) uplasowała się na 5 pozycji.

Ogłoszenie

Informuję, że od dnia 7 października br. uczniowie wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój mogą bezpłatnie korzystać z opieki stomatologicznej w gabinecie znajdującym się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju przy ul. Kościuszki 1.

Od uczniów korzystających z pomocy gabinetu nie będą pobierane żadne opłaty, a wszystkie usługi zostaną wykonane w ramach umów zawartych między lekarzem dentystą a Narodowym Funduszem Zdrowia.

Godziny pracy gabinetu:

Wtorek:13.00-19.00
Środa:12.00-18.00
Czwartek : 11.00-14.00

Kolejne remonty dróg w gminie Busko-ZdrójFragment ulicy Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju oraz odcinek drogi Żerniki Górne – Zakupniki, zniszczone przez nawalne deszcze w latach 2016-2017 zostaną w najbliższym czasie wyremontowane. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora podpisał na początku października kolejne umowy z wykonawcami.

Remont ul. Kazimierza Wielkiego w Busku Zdroju na odcinku do 693 m drogi Nr 314115T obejmie roboty rozbiórkowe, wykonanie dwóch warstw nawierzchni bitumicznej a także rewitalizację chodników i Zjazdów indywidualnych, utwardzenie poboczy, odtworzenie zieleni w pasie drogowym oraz oznakowanie pionowe oraz poziome. Zadanie wykona firma TRAKT S.A. z Górek Szczukowskich.

Początek roku akademickiego buskiego UTWPo raz ósmy "Gaudeamus..." obwieścił początek nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Busku-Zdroju. W uroczystej inauguracji, która odbyła się 02.10.2019 r. w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury udział wzięli Burmistrz Waldemar Sikora oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan.

Studentów-seniorów oraz przybyłych gości powitał Tomasz Śledź – zastępca dyrektora BSCK. Następnie głos zabrał Burmistrz Sikora, który życzył wszystkim słuchaczom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Uroczystość uświetniła zabawna komedia teatralna pt. "Zabójcza oferta".

Modernizacja sprzętu MPGKMiejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zakupiło w ostatnim czasie kolejny specjalistyczny samochód do wywozu nieczystości płynnych. Sprzęt, zabudowany na podwoziu Renault, spełnia wszystkie wymogi stawiane tego typu pojazdom.

Nową beczkę asenizacyjną o pojemności 10 m3 odebrano pod koniec września 2019 r. Zakup kolejnego pojazdu przeznaczonego do opróżniania szamb i wywozu nieczystości płynnych podyktowany był dużym zapotrzebowaniem mieszkańców na tego typu usługi.

W związku z trwającym sezonem grzewczym przypominamy Mieszkańcom miasta i gminy Busko-Zdrój, że spalanie odpadów w piecach domowych to najgorsza i najbardziej szkodliwa dla zdrowia i nieodpowiedzialna forma „zagospodarowania odpadów”. Gmina Busko-Zdrój zapewnia odbiór każdej ilości odpadów komunalnych z gospodarstw domowych, dlatego nie ma konieczności ich spalania w piecach domowych. Spalanie odpadów oraz złej jakości paliwa grzewczego są główną przyczyną emisji do powietrza trujących gazów i pyłów, które wpływają negatywnie i chorobotwórczo na zdrowie mieszkańców oraz na otaczające środowisko.

Spalanie odpadów w urządzeniach do tego nieprzystosowanych jest ustawowo zakazane.

W trosce o nasze zdrowie apelujemy do wszystkich Mieszkańców, aby w piecach domowych spalać tylko i wyłącznie odpowiedni materiał opałowy, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza.

Za spalanie odpadów w przydomowych piecach grozi grzywna w postępowaniu mandatowym w wysokości do 500 zł. lub skierowanie wniosku o ukaranie przez sąd – w tym przypadku wysokość grzywny wynosi do 5000 zł (art. 24 Kodeksu Wykroczeń).

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Oświaty!

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto polskiej oświaty, które uświadamia nam niezwykle trudną i odpowiedzialną, ale też inspirującą rolę szkoły i nauczycieli,
Dziękujemy za pracę dydaktyczną i wychowawczą, zaangażowanie w życie szkolnej społeczności oraz trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy Państwu serdeczne życzenia spełnienia zawodowego i wielu osobistych osiągnięć.

Z serdecznością

Robert Burchan 
Przewodniczący Rady Miejskiej
w Busku-Zdroju

Waldemar Sikora
Burmistrz
Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Trenowana przez Adriana Szumilasa najstarsza grupa buskich pływaków, wystartowała w pierwszych powakacyjnych zawodach, tym razem na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. 5 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej zgromadziła 138 zawodników z 11 klubów pływackich: KS KSZO Ostrowiec, LKS Delfin Połaniec, MUKP Korona - Swim Kielce, MUKP Orka MOSiR Kielce, MUKS FOKA Sandomierz, MUKS UNIA Busko-Zdrój, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce, SP Motyl MOSiR Stalowa Wola, UKS 48 Warszawa Śródmieście oraz UKS WODNIK Końskie.

 Pierwsze zawody po wakacjach i podium buskich pływaków Pierwsze zawody po wakacjach i podium buskich pływaków Pierwsze zawody po wakacjach i podium buskich pływaków

MUKS UNIĘ reprezentowali: Jakub Bisikiewicz, Michalina Kuc, Amelia Kwiatkowska, Igor Litwiński, Mieszko Papier, Mikołaj Przodo i Milena Skoczylas.

XVII Festiwal Zdrowia w Busku-Zdroju