Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Przedmiotem konsultacji był projekt uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Busko-Zdrój na 2016 rok.
Konsultacje rozpoczęto 20 listopada 2015 r. i zakończono 27 listopada 2015 r.

Uwagi i propozycje dot. projektu przedmiotowej uchwały można było składać zgodnie z zasadami określonymi w uchwale nr XLII/466/10 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 23 września 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Konsultacje ogłoszono na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju www.umig.busko.pl oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju http://bip.umig.busko.pl w dziale „Ogłoszenia", jak również na tablicach ogłoszeń tut. Urzędu.

W dniu 25.11.2015 r. złożony został przez Chrześcijańską Misję Pomocy Ludziom Uzależnionym „NOWA NADZIEJA” Oddział w Busku-Zdroju, ul. Ceglana 27 wniosek o konsultację projektu przedmiotowej uchwały wraz z formularzem do konsultacji w którym zaproponowano nowe brzmienie dwóch przepisów konsultowanej uchwały:

  1. W § 4 ust. 2 pkt 3 „rozwijanie współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, Buskim Ośrodkiem Trzeźwości „Zdrój” w Busku-Zdroju, Chrześcijańską Misją Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja” w Busku-Zdroju, Prokuraturą Rejonową w Busku-Zdroju, Sądem Rejonowym w Busku-Zdroju, Zespołem Interdyscyplinarnym w Busku-Zdroju oraz innymi instytucjami, w celu eliminowania zjawiska przemocy w rodzinie,”
  2. W § 4 ust. 4 pkt 2 „współpracę i wspieranie ruchów samopomocowych szczególnie AA, „Nowej Nadziei”, a także osób zajmujących się zawodowo tym problemem w ramach swoich obowiązków służbowych,”.

Wyżej wymienionych wniosków nie uwzględniono albowiem:

  1. W § 4 ust. 2 pkt 3 mowa jest o „rozwijaniu współpracy” i wymienione są instytucje, z którymi Gmina Busko-Zdrój współpracuje od wielu lat, lecz katalog tych instytucji nie jest zamknięty, o czym świadczy zapis „oraz innymi instytucjami”. Uznano, iż przepis ten w dotychczasowym brzmieniu nie zamyka Chrześcijańskiej Misji Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja” w Busku-Zdroju drogi do współpracy z Gminą Busko-Zdrój w celu eliminowania zjawiska przemocy w rodzinie.
  2. W § 4 ust. 4 pkt 2 wskazuje się na wspomaganie działalności służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych poprzez współpracę i wspieranie ruchów samopomocowych szczególnie AA. Uznano, iż w tak ogólnie ujętej formule może się mieścić działalność Chrześcijańskiej Misji Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja” w Busku-Zdroju.

Busko-Zdrój, 4 grudnia 2015 r.

Dokument źródłowy do pobrania [pdf].