Co robić z odpadami remontowo-budowlanymi?
Informacja dla mieszkańców

W związku z kierowanymi do Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju pytaniami i wątpliwościami w zakresie odbioru odpadów remontowo-budowlanych wyjaśniamy, że są one przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Dobrowodzie.

Co robić z odpadami remontowo-budowlanymi?

Mówiąc o odpadach remontowo-budowlanych mamy na myśli przede wszystkim gruz ceglany, beton, odpadowe materiały ceramiczne, tynki, elementy futryn, drzwi i okien, tapety, okleiny, folię budowlaną, plastik (wiaderka po cemencie, klejach i farbach), panele, papier (worki po materiałach budowlanych), profile, rury, szyby, szkło szklarniowe, papę odpadową, wełnę mineralną i szklaną a także styropian, piankę montażową i inne elementy budowlane. Niestety wiele osób utożsamia je z odpadami wielkogabarytowymi jak meble i inne wyposażenie mieszkań odbieranymi w ramach opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Tymczasem zgodnie z Uchwałą Nr XIX/256/2016 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z 23.06.2016 r. w sprawie określenia dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Busko-Zdrój w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen, odpady remontowo-budowlane powinny być dostarczone do PSZOK własnym transportem, gdzie zostaną przyjęte za odpłatnością w wysokości 35,72 zł netto za 1 tonę odpadów. Usługę odbioru odpadów można zamówić również telefonicznie pod numerem 413784633. W takim przypadku opłata obejmuje wynajem kontenera (1100 l – 110,32 zł netto, 7000 l – 369,15 zł netto), transport oraz zagospodarowanie odpadów.