Ruszyła III edycja gminnego programu na wymianę systemów grzewczych

Od 2 marca 2020 r. mieszkańcy gminy Busko-Zdrój mogą starać się o dotację celową na wymianę starych systemów grzewczych. Dofinansowaniem objęte będą przedsięwzięcia w budynkach jednorodzinnych mieszkalnych, położonych w nieruchomościach leżących w granicach administracyjnych Gminy Busko-Zdrój.

Dofinansowanie może być przeznaczone na wymianę systemu grzewczego zasilanego paliwem stałym na system grzewczy zasilany: paliwem gazowym, paliwem stałym z wykorzystaniem pieców spełniającej normy dyrektywy 2009/125/WE z 25.10.2009 r. (tylko w przypadku, gdy budynek nie ma możliwości podłączenia do sieci gazowej lub ciepłowniczej), olejem opałowym oraz energią elektryczną. Dotację można otrzymać również na pompy ciepła, budowę przyłącza gazowego lub energetycznego oraz budowę przyłącza ciepłowniczego wraz z instalacją odbiorczą.
Aby skorzystać z programu należy wypełnić wniosek dostępny w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w pokojach nr 3, 10 i 11 lub na stronie internetowej urzędu www.umig.busko.pl. Do wniosku należy załączyć niezbędne dokumenty określone w regulaminie naboru (uchwała nr XVIII/216/2020 Rady Miejskiej w Busku – Zdroju z dnia 13 lutego 2020 roku.) oraz dostarczyć do urzędu osobiście, bądź przesłać droga pocztową na adres: Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10, 28-100 Busko-Zdrój (terminem złożenia wniosku o dofinansowanie jest datą jego wpływu do urzędu).

Nabór wniosków potrwa do wyczerpania środków jednak nie dłużej niż do 31.10.2020r.

Program jest elementem polityki ekologicznej Gminy Busko-Zdrój i ma na celu ograniczanie emisji zanieczyszczeń powietrza. Pula środków przeznaczonych do wydatkowania w ramach programu w roku 2020 wynosi 200 000,00 zł.
Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 370 52 84.

Załączniki:

1. Uchwała nr XVIII/216/2020 [ pdf ].
2. Druk wniosku o udzielenie dotacji [ docx ].
3. Druk zgody współwłaściciela [ docx ].
4. Druk oświadczenia o podwójnym dofinansowaniu [ docx ].
5. Druk wniosku o refundację [ docx ].