Godziny otwarcia urzędu
Po: 8:00 - 16:00
Wt - Pt: 7:00 - 15:00
Adres
Urząd Miasta i Gminy
al. Mickiewicza 10
28-100 Busko-Zdrój
Gminne konkursy
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Kategoria: Gminne konkursy
- Odsłony: 1184
Busko – Zdrój, dn. 05.11.2020r.
GKNR.4455.2.2020
OGŁOSZENIE O ZMIANIE TERMINU KONKURSU
dla Gminnych Placówek Oświatowych
W nawiązaniu do ogłoszonego w dniu 07 października 2020r. konkursu dla Gminnych Placówek Oświatowych pod hasłem: „Ekologicznie działamy – zdrowe miasto posiadamy” Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, informuje, iż w związku pandemią wywołaną wirusem SARS-Cov-2 oraz wprowadzeniem obowiązkowego nauczania zdalnego w szkołach podstawowych, zmianie ulega termin składania prac konkursowych.
Prace należy dostarczyć do siedziby organizatora do dnia 16 grudnia 2020r.
Szkoła jako uczestnik konkursu dostarcza max. 3 prace w każdej kategorii wiekowej.
Przed złożeniem prac, prosimy o kontakt przedstawicieli szkół z pracownikami UMiG w celu omówienia szczegółów przekazania prac, tj. z Paniami:
Agnieszką Leszczyńską lub Barbarą Rudzińską
tel. kont. 41 370 52 84, 41 370 52 51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozostała część regulaminu konkursu nie ulega zmianie.
Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Kategoria: Gminne konkursy
- Odsłony: 1460
Opis konkursu
realizowanego przez Gminę Busko-Zdrój
- Konkurs realizowany jest kategoriach dla:
- klasy I – III - „Coś z niczego – czyli ekologiczna zabawka”, konkurs polegający na wykonaniu zabawki z odpadów pochodzących z recyklingu.
- klasy IV – VI – „Wpływ niskiej emisji na zdrowie człowieka”, konkurs plastyczny.
- klasy VII – VIII – „Elektromobilność jako nowoczesne rozwiązania dbania o środowisko naturalne”, konkurs polegający na przygotowaniu prezentacji multimedialnej. - Adresatami konkursu są szkoły podstawowe zlokalizowane na terenie gminy Busko-Zdrój.
- Głównym celem konkursu jest rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji, właściwego gospodarowania odpadami oraz elektromobilnością. Jak również wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka.
- Realizacja prac konkursowych powinna być poprzedzona zajęciami tematycznymi dotyczącymi zagadnień z zakresu ograniczenia niskiej emisji, edukacją w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, tj. segregacją i recyklingiem oraz elektromobilnością, przeprowadzonymi w gminnych placówkach oświatowych.
- Konkurs kierowany jest do uczniów z podziałem na kategorie wiekowe i tematyczne:
- Dzieci z klas I – III - biorą udział w konkursie o tematyce „Coś z niczego – czyli ekologiczna zabawka”, konkurs polegający na wykonaniu zabawki z odpadów pochodzących z recyklingu.
- Dzieci z klas IV – VI – biorą udział w konkursie pt. „Wpływ niskiej emisji na zdrowie człowieka”, konkurs plastyczny polegający na wykonaniu plakatu w formacie A-3, dowolną techniką z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu.
- Młodzież z klas VII – VIII – bierze udział w konkursie nt. „Elektromobilność jako nowoczesne rozwiązania dbania o środowisko naturalne”, konkurs polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, max ilość slajdów 20 (prezentacja powinna zostać przekazana na nośniku elektronicznym).
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Kategoria: Gminne konkursy
- Odsłony: 2147
Opis konkursu
realizowanego przez Gminę Busko-Zdrój
1. Konkurs swym zasięgiem będzie obejmował gminne publiczne i niepubliczne placówki oświatowe.
2. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji poprzez eliminację spalania odpadów oraz właściwym postępowaniem z odpadami.
3. Realizacja prac konkursowych powinna być poprzedzona zajęciami tematycznymi dotyczącymi zagadnień z zakresu gospodarki odpadami oraz ograniczenia niskiej emisji i wpływu spalania odpadów na powietrze przeprowadzonymi w gminnych placówkach oświatowych. Aby ułatwić zajęcia jest przygotowany w formie prezentacji opis wpływu niskiej emisji na zdrowie, w tym informacja o rodzajach pyłów zawieszonych, chorobach wywoływanych spalaniem odpadów itp. oraz prezentacja jak działa recykling i jak należy prawidłowo postępować z odpadami.
4. Prace konkursowe realizowane będą przez uczniów z podziałem na kategorie wiekowe:
- klasy I-IV,
- klasy V-VIII,
- gimnazjum,