Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Gminne konkursy

Busko – Zdrój, dn. 05.11.2020r.

GKNR.4455.2.2020

OGŁOSZENIE O ZMIANIE TERMINU KONKURSU
dla Gminnych Placówek Oświatowych

W nawiązaniu do ogłoszonego w dniu 07 października 2020r. konkursu dla Gminnych Placówek Oświatowych pod hasłem: „Ekologicznie działamy – zdrowe miasto posiadamy” Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, informuje, iż w związku pandemią wywołaną wirusem SARS-Cov-2 oraz wprowadzeniem obowiązkowego nauczania zdalnego w szkołach podstawowych, zmianie ulega termin składania prac konkursowych.

Prace należy dostarczyć do siedziby organizatora do dnia 16 grudnia 2020r.

Szkoła jako uczestnik konkursu dostarcza max. 3 prace w każdej kategorii wiekowej.

Przed złożeniem prac, prosimy o kontakt przedstawicieli szkół z pracownikami UMiG w celu omówienia szczegółów przekazania prac, tj. z Paniami:
Agnieszką Leszczyńską lub Barbarą Rudzińską
tel. kont. 41 370 52 84, 41 370 52 51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozostała część regulaminu konkursu nie ulega zmianie.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].

Opis konkursu
realizowanego przez Gminę Busko-Zdrój

 1. Konkurs realizowany jest kategoriach dla:
  - klasy I – III - „Coś z niczego – czyli ekologiczna zabawka”, konkurs polegający na wykonaniu zabawki z odpadów pochodzących z recyklingu.
  -  klasy IV – VI – „Wpływ niskiej emisji na zdrowie człowieka”, konkurs plastyczny.
  -  klasy VII – VIII – „Elektromobilność jako nowoczesne rozwiązania dbania o środowisko naturalne”, konkurs polegający na przygotowaniu prezentacji multimedialnej.
 2. Adresatami konkursu są szkoły podstawowe zlokalizowane na terenie gminy Busko-Zdrój.
 3. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji, właściwego gospodarowania odpadami oraz elektromobilnością. Jak również wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka.
 4. Realizacja prac konkursowych powinna być poprzedzona zajęciami tematycznymi dotyczącymi zagadnień z zakresu ograniczenia niskiej emisji, edukacją w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, tj. segregacją i recyklingiem oraz elektromobilnością, przeprowadzonymi w gminnych placówkach oświatowych.
 5. Konkurs kierowany jest do uczniów z podziałem na kategorie wiekowe i tematyczne:
  - Dzieci z klas I – III - biorą udział w konkursie o tematyce „Coś z niczego – czyli ekologiczna zabawka”, konkurs polegający na wykonaniu zabawki z odpadów pochodzących z recyklingu.
  - Dzieci z klas IV – VI – biorą udział w konkursie pt. „Wpływ niskiej emisji na zdrowie człowieka”, konkurs plastyczny polegający na wykonaniu plakatu w formacie A-3, dowolną techniką z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu.
  - Młodzież z klas VII – VIII – bierze udział w konkursie nt. „Elektromobilność jako nowoczesne rozwiązania dbania o środowisko naturalne”, konkurs polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, max ilość slajdów 20 (prezentacja powinna zostać przekazana na nośniku elektronicznym).

Opis konkursu
realizowanego przez Gminę Busko-Zdrój

1. Konkurs swym zasięgiem będzie obejmował gminne publiczne i niepubliczne placówki oświatowe.

2. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji poprzez eliminację spalania odpadów oraz właściwym postępowaniem z odpadami.

3. Realizacja prac konkursowych powinna być poprzedzona zajęciami tematycznymi dotyczącymi zagadnień z zakresu gospodarki odpadami oraz ograniczenia niskiej emisji i wpływu spalania odpadów na powietrze przeprowadzonymi w gminnych placówkach oświatowych. Aby ułatwić zajęcia jest przygotowany w formie prezentacji opis wpływu niskiej emisji na zdrowie, w tym informacja o rodzajach pyłów zawieszonych, chorobach wywoływanych spalaniem odpadów itp. oraz prezentacja jak działa recykling i jak należy prawidłowo postępować z odpadami.

4. Prace konkursowe realizowane będą przez uczniów z podziałem na kategorie wiekowe:
- klasy I-IV,
- klasy V-VIII,
- gimnazjum,