NFOŚiGW

baner 3

Po zakończeniu robót i rozliczeniu zadania „Zaprojektowanie i budowa instalacji solarnej do podgrzewu wody dla budynku Krytej Pływalni przy ul.Grotta w Busku-Zdroju" – ostatniego z projektów objętych umowami dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

• Nr 91/2010/Wn-13/OA-IO/D z dnia 04.03.2010r. wraz z aneksami
  • Nr 90/2010/Wn-13/OA-MS-KU/D z dnia 04.03.2010r. wraz z aneksami

na realizację Przedsięwzięcia pn. „Odnawialne źródła energii i termomodernizacja gminnych obiektów użyteczności publicznej w gminie Busko-Zdrój" w listopadzie 2014r. Gmina Busko-Zdrój złożyła Rozliczenie końcowe dofinansowania wraz ze Sprawozdaniem z realizacji przedsięwzięcia.

W ramach Przedsięwzięcia pn. „Odnawialne źródła energii i termomodernizacja gminnych obiektów użyteczności publicznej w gminie Busko-Zdrój" wykonano prace termomodernizacyjne w następujących obiektach użyteczności publicznej:

1. Publiczne Przedszkole Nr 3 w Busku-Zdroju, os.Sikorskiego 12
  2. Samorządowe Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Zbludowicach, ul.Świętokrzyska 9
  3. Centrum bibliotecznego w Busku-Zdroju, os.Świerczewskiego 17
  4. Szkoła Podstawowa w Kostkach Dużych
  5. Szkoła Podstawowa w Szańcu
  6. Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie
  7. Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach
  8. Zespół szkół: Szkoła Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju, ul.Grotta 3
  9. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Busku-Zdroju, ul.Korczaka 13
  10. Publiczne Przedszkole nr 2 w Busku-Zdroju, os.Kościuszki 14
  11. Ośrodek Zdrowia w Busku-Zdroju, ul.Sądowa 9
  12. Samorządowe Gimnazjum w Podgajach

oraz montaż instalacji solarnej dla budynku Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju, ul.Grotta 3a.

Dla w.w. obiektów wykonano i zweryfikowano audyty energetyczne oraz opracowano niezbędną dokumentację techniczną. Wszystkie prace objęte były nadzorem inwestorskim.

Całkowita wartość Przedsięwzięcia wyniosła: 5.862.825,61zł , w tym dotacja w wysokości 1.656.658,54zł

logo nfosigw 128

„Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej"

logo

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochron Środowiska i Gospodarki Wodnej

W dniu 17.04.2014r. Gmina Busko-Zdrój podpisała umowę NR224/2014/Wn-13/OA-ES-ZI/D o dofinansowanie w formie dotacji w ramach systemu zielonych inwestycji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla przedsięwzięcia pn.

„Modernizacja Systemu Oświetlenia Ulicznego w Gminie Busko-Zdrój"

WARTOŚĆ PRZEDSIĘWZIĘCIA: 9 370 400,90 PLN

DOTACJA NFOŚiGW: 45% kosztów kwalifikowanych

Przebieg inwestycji:

W roku 2014 przeprowadzona została modernizacja ulicy Stawowej - stare wysłużone oprawy wysokoprężne zastąpione zostały oprawami typu LED. Linia napowietrzna oświetlenia ulicznego w ulicy Kościuszki, Lipowej, Sole, Targowej, Piekarskiej oraz Armii Krajowej została wymieniona na linię kablową wraz z usytuowaniem latarń wyposażonych w energooszczędne oprawy LED.

logo_nfosigw_128        pr_nss

„Odnawialne źródła energii i termomodernizacja gminnych obiektów użyteczności publicznej w Gminie Busko-Zdrój”
Nr Umów o dofinansowanie: Nr 91/2010/Wn-13/OA-IO/D
Nr 90/2010/Wn-13/OA-MS-KU/D