logo RP

„Park Zdrojowy Busko-Zdrój – zachowanie, promocja i udostępnienie”

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.4. „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego”, Oś Priorytetowa 4 „Dziedzictwo naturalne i kulturowe”.

Zaawansowanie realizacji Projektu:

W ramach Projektu ujęto 2 zadania:

1. Roboty ogólnobudowlane, instalacyjne – zabezpieczenie zabytkowego Zespołu Uzdrowiskowego (Łazienki – obecnie Sanatorium MARCONI wraz z zagospodarowaniem otoczenia)
  2. Roboty ogólnobudowlane i instalacyjne – strumień „Ciek od Buska” (zadanie zakończone w 2020r.)

Ad.1) W dniu 30.011.2020r. odbył się Odbiór końcowy CZĘŚCI I obejmującej wykonanie robót we wschodniej i centralnej części Parku Zdrojowego. Zakres obejmował wykonanie robót ogólnobudowlanych, drogowych i instalacyjnych na terenie „Parteru Centralnego”, „Alei Centralnej”, „Parteru Gwiazdy” oraz tzw. „Ogrodu Bocznego Wschodniego”, a w tym z zakresu poszczególnych branż:

• Branża sanitarna – sieć kanalizacji deszczowej,
  • Branża elektryczna – linię kablową oświetlenia parkowego,
  • Branża drogowa – ciągi komunikacji pieszej, pieszo-jezdnej oraz place o nawierzchni utwardzonej.
  • Branża architektoniczna – obiekty małej architektury parkowej (ławki parkowe, kosze na śmieci, słupki ograniczające ruch pojazdów),
  • Przygotowanie ternu pod nasadzenia zieleni.

Obecnie w Parku Zdrojowym trwają prace związane z CZĘŚCIĄ II tj. wykonane są roboty ogólnobudowlane, drogowe i instalacyjne na terenie „Ogrodu bocznego Zachodniego”, „Ogrodu z Klombami”, „Placu Rondo”, „Ogrodu Kwiatowego” oraz tzw. „Parteru Muzycznego”.

Zawansowanie robót na dzień 21 grudzień 2020r. wynosiło:

- branża budowlana – 60,35%
- branża elektryczna – 70,06%
- branża sanitarna – 66,30%

Park Zdrojowy Busko-Zdrój – zachowanie, promocja i udostępnienie Park Zdrojowy Busko-Zdrój – zachowanie, promocja i udostępnienie Park Zdrojowy Busko-Zdrój – zachowanie, promocja i udostępnienie