Rusza efektywny program szkoleń dla pracowników buskiego magistratu. Dzięki uczestnictwu gminy w przedsięwzięciu „Lepsza administracja-lepsze jutro" pojawiła się szansa podniesienia sprawności organizacyjnej urzędu oraz jakości świadczonych przez instytucję usług.

Założeniem projektu jest doskonalenie kadry urzędniczej z zakresu 4 najważniejszych obszarów: prawa, finansów, zarządzania oraz ekonomii. W przedsięwzięciu bierze udział 5 gmin o charakterze uzdrowiskowym, a wśród nich: Iwonicz-Zdrój, Rymanów, Solina, Solec-Zdrój oraz Busko-Zdrój.

Warsztaty i szkolenia odbywać się będą w 5-20 osobowych grupach. Ich tematyka jest bardzo szeroka, od prawa cywilnego począwszy, poprzez komunikację społeczną, audyt i kontrolę wewnętrzną oraz zamówienia publiczne, na językach obcych skończywszy.

Ponadto uzdrowiskowy charakter gmin biorących udział w projekcie daje możliwość wymiany doświadczeń, z czego z pewnością warto skorzystać.

Współczesna rzeczywistość społeczno-gospodarcza postawiła przed jednostkami samorządu terytorialnego duże wymagania jeśli chodzi o skuteczność realizowanych przez nie zadań publicznych. Dlatego tak istotne jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, które równoznaczne jest ze wzrostem jakości realizowanych przez urząd zadań publicznych.

Oprac. EHR