Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Projekt „Wschód Biznesu", realizowany przez FIRMĘ 2000 Sp. z o.o. i Duński Instytut Technologiczny jest obecnie największym w Polsce projektem, mającym na celu podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw, działających w regionach uznanych za najsłabiej rozwinięte w kraju. Projekt trwał będzie do 31 grudnia 2007 r. i obejmuje swoim zasięgiem 5 województw Polski: warmińsko - mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie.

Na terenie województwa świętokrzyskiego Europejska Agencja Rozwoju Sp. J. Kopik i wspólnicy pełni rolę akredytowanego Podwykonawcy. Odpowiada za rekrutację uczestników, przeprowadzenie sesji doradczych oraz szkoleń i mentoringu.

Do udziału w projekcie uprawnione są jedynie przedsiębiorstwa, które spełniają łącznie trzy warunki:

  • posiadają status mikro i małego przedsiębiorcy w rozumieniu Rozporządzenie Komisji WE nr 364/2004 z dnia 25.02.2004,
  • prowadzą działalność gospodarczą (w rozumieniu miejsca rejestracji) w ośrodkach (gminach), których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tysięcy osób,
  • prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż trzy lata, tj. zarejestrowali działalność gospodarczą po 1 stycznia 2004 r.

W ramach projektu zakłada się następujące formy pomocy dla Właścicieli firm i ich pracowników:

  • opiekę profesjonalnych doradców, którzy pomogą w stworzeniu krótko- i długoterminowego planu rozwoju firmy,
  • kompleksową ofertę szkoleniową dla pracowników i właścicieli firm, począwszy od szkoleń technicznych a kończąc na szkoleniach z zarządzania firmą (grupy ok. 20 osób),
  • organizację spotkań z praktykami biznesu - właścicielami i kadrą zarządzającą przedsiębiorstw, które odniosły sukces na rynku (tzw. mentoring),
  • przygotowanie i utrzymanie strony internetowej przedsiębiorstwa do końca 2007r.(później istnieje możliwość przeniesienia strony na inny serwer).

Uczestnicy Projektu ponoszą tylko 20% kosztów udziału (pozostałe 80% będzie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Istnieje również możliwość wniesienia wkładu własnego przez przedsiębiorcę w formie wydatków na wynagrodzenie, dzięki czemu udział w Projekcie będzie de facto bezpłatny.

Wszystkie spotkania odbywają się w dni robocze.

Wszelkie informacje i niezbędne dokumenty otrzymacie Państwo od akredytowanego Podwykonawcy w województwie świętokrzyskim:

Europejska Agencja Rozwoju Sp. J. Kopik i wspólnicy
ul. Klonowa 55/34
25-553 Kielce
tel. 41/346 13 42
faks 41/346 13 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.eurodotacje.pl

Dokument do pobrania [ pdf ].