Owczary, 20.03.2014 r.

Urząd Miasta i Gminy W Busku-Zdroju

Stosownie do Kodeksu Wyborczego mieszkańcy Sołectwa Owczary wnoszą o przywrócenie siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej w Obwodzie Wyborczym nr 15 z Widuchowej na Owczary.

Lokalizacja Obwodowej Komisji w Widuchowej utrudni dostęp osób starszych do lokalu wyborczego, co przyczyni się to do drastycznego spadku frekwencji w wyborach.

Wszyscy ubolewamy, że w kraju spada udział społeczeństwa w wyborach a ta decyzja nie pomaga w odwróceniu tego trendu.

Przez ostanie kilka lat Obwodowa Komisja Wyborcza w Obwodzie Wyborczym nr 15 była zlokalizowana w Owczarach i nie ma racjonalnych przesłanek aby to zmieniać. Lokal, w którym dotychczas mieściła się siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej jest do tego przystosowany-możliwość udziału osób niepełnosprawnych.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].